KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14597028
*
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 18:46:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 16:42:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Läs mer om Curt Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 20x14cm curt stoopendaal ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vikingaskepp
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13
*
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Läs mer om Curt Stoopendaal
nr 1459 7028
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Curt Stoopendaal (1893-1927), Sverige, tillskriven. Vikingaskepp. Ej signerad. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 20x14cm, yttermått inklusive ram: 35x28cm
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 16:42:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Curt Stoopendaal
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk mÃ¥lare född 1893, död 1927.Läs mer om Curt Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 20x14cm curt stoopendaal ej signerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vikingaskepp
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:13